OPN w jeden dzień

Standardowy scenariusz

To program, wybierany najczęściej przez wycieczki od wielu lat. Wybierany ze względu na to, że pozwala w stosunkowo krótkim czasie, w ciągu jednego dnia zobaczyć najsłynniejsze (ale oczywiście nie wszystkie) atrakcje Ojcowskiego Parku Narodowego.

Jaskinię Łokietka można zamienić na Nietoperzową.

1. Opis trasy

Start → Parking → Zamek Pieskowa Skała → Maczuga Herkulesa → Przejazd autokarem doliną Prądnika do Ojcowa na parking → Kościółek „Kaplica na Wodzie” → Przystanek pod Ruinami Zamku w Ojcowie → Przystanek w Parku Zamkowym → Przerwa w centrum Ojcowa → Spacer przez wioskę Ojców → Przystanek przy pstrągarni → Przystanek pod Igłą Deotymy → Brama Krakowska → Źródło Miłości → Podejście do jaskini przez bramę wąwozem Ciasne Skałki → Jaskinia Łokietka → Powrót do Ojcowa szlakiem Łokietka → Parking → Meta.

2. Zwiedzane obiekty płatne

Zamek w Pieskowej Skale, Jaskinia Łokietka lub Nietoperzowa

3. Specyfika trasy i czas zwiedzania

Łatwa, kilkukilometrowa trasa piesza z jednym podejściem do jaskini około 1200 m, oraz jednym 7 km przejazdem autokarowym. Czas zwiedzania to około 6 godzin (jeżeli nie wystąpią nieplanowane okoliczności).


Autorem strony i wszystkich zawartych w niej treści (teksty, zdjęcia, grafika itp.) jest Tomasz Żmudzki i pozostają one jego własnością !!!

Copyright © 2009-2024 Tomasz Żmudzki